על עצמי

שמי נטלי בן ישראל ואני צלמת ותרפיסטית באמנויות, M.A. המתמחה בטיפולי פוטותרפיה ושילוב אמנויות.
אני מתמחה בעבודה עם נשים, כדרך מעודנת ואפקטיבית לעבודה על דימוי גוף ודימוי עצמי, בכל שלבי החיים.
וכמו כן, מתמחה בטיפול בילדים ונוער הסובלים מקשיי קשב וריכוז, היפראקטיביות, בעלי תפקוד גבוה על הספקטרום, בעלי לקויות למידה ובעלי בעיות רגשיות וחברתיות.
 
זיכרון הילדות הראשון שלי, הוא שהייתי הולכת ברחוב ויוצרת לעצמי פריימים בראש.
המחשבה שהייתה מלווה אותי בעת ההסתכלות מסביב, הייתה באיזה אופן אני יכולה להראות לאחרים מה אני רואה, את האופן בו אני רואה.
בפעם הראשונה בה אחזתי בידי מצלמת כיס, הבנתי כי מצאתי את אותה הדרך לה ייחלתי כל השנים.
דרך המצלמה אני מרגישה שאני באמת מצליחה "לתפוס" פריימים שמרגשים, מעציבים, מהפנטים ומסקרנים אותי.
כשאני מצלמת אנשים אני מצליחה לתפוס באמצעות הפריים את האופן שבו אני רואה אותם.
בעת הצילום יש בי את הרצון לומר - תראו כמה אתם יפים, תראו את הפנים העשיר והמרגש שלכם וכיצד הוא כל כך משתקף החוצה.
בעת הצילום אני מחפשת להעביר את היופי, הרגישות, המקומות בהם, שמפעימים ומרגשים אותי ואת האופן שבו הייתי רוצה שהם עצמם ואחרים יראו אותם.
 
כל אדם זקוק להראות - מתוך צורך נרקיסיסטי מולד.
רובנו חווינו מבטים לא מספקים - הביטו דרכינו, ביקרו אותנו או שפטו אותנו, ראו בנו השתקפות של מה שהמביט רצה לראות בנו והתחושה היא תמיד שלא ממש ראו אותנו.
כוחה של הפוטותרפיה – טיפול באמצעות צילום, הוא ההתמקדות במצולם, בתיעוד רגעיו החד פעמיים, תוך הגדשת יופיו, רגישותו וחוזקו.
דרך המצלמה ניתנת האפשרות למבט מחודש אל העצמי, תוך הענקת ערך עצמי ודימוי עצמי מחודשים, באופן שלא משתמע.
 
בתקופה הדיגיטלית-ויזואלית שלנו, המצלמה מהווה עבורנו דרך תקשורתית-חברתית יומיומית (פייסבוק), השימוש בה זמין ונגיש וחווית הערך היצירתי באמצעותה הינה מיידית (אינסטגרם).
בעידן שלנו, טכניקת הפוטותרפיה, בה אני נותנת מקום רב לעבודה בשילוב אמנויות עם דגש חזק על צילום ככלי טיפולי, הינה רלוונטית ואפקטיבית ביותר, באופן בו היא מאפשרת פריצת מחסומים ורבאלים, שיקוף מאוד עצמתי ועם זאת התהליך הטיפולי מאוד מעודן ומאפשר למטופל לגשת לחומרים הרגשיים שלו בקצב ובמידה הנכונים עבורו – במיוחד בהינתן כי מרבית המטופלים מגיעים ממציאות בה הם חווים ביקורת עצמית וחיצונית קשה ונתונים לחוויות כישלון. 
כוחה של המצלמה ככלי טיפולי אפקטיבי, הינה תוצאה ישירה של היותה כלי תקשורתי זמין, נגיש, מוכר ובלתי מאיים. אין צורך בניסיון צילומי-אמנותי קודם, טכניקת הטיפול מתאימה ומותאמת לכל אחד באופן אישי וייחודי.
 
ממתינה לכם בסטודיו האינטימי בהרצליה פיתוח, או מזמינה אתכם ליום צילומים חד פעמי, אנרגטי ומעצים - ביחד או לחוד, שיותיר אצלכם מזכרת ריגשית ואסתטית, אשר לא ניתנת לתיאור במילים...

שלכם,
נטלי בן ישראל
יוצרת מפגש בין שני עולמות – טיפול וצילום, לכדי דיאלוג מפרה ביניהם.