בוק "בת מצווש" כטקס התבגרות

הדימוי הנשי ובבסיסו דימוי הגוף הנשי, הינו מורכב, בשל התקופות המרובות בהם הוא נמצא במצבי ביניים.
ילדות-נערות-נשיות הריון-לאחר לידה. הגוף הנשי נתון כל הזמן בשינויים פיזיים, שינויים המשפיעים על הדימוי העצמי של הנערה - אישה ואשר מצריכים עיבוד רגשי.
אני מאמינה כי צילומי בנות המצווה, אשר הפך למקובל ומבוקש בשנים האחרונות, נותן מענה לילדה המתבגרת, באופן בו הוא מהווה מעין טקס בגרות וחניכה עבורה, בדומה לטקס העלייה לתורה של הבנים, בני אותו הגיל.
בעיצומה של תקופה מאוד מבלבלת, אשר לא פעם מלווה בתחושות מבוכה ומתח בשל הגוף המתפתח, ההורמונים המציפים והחוויה הרגשית, מול המשפחה והסביבה - אשר נאלצת להכיר בעובדה כי הנערה הצעירה איננה עוד ילדה קטנה.
למצלמה הכוח לאפשר לנערה הצעירה, את היכולת לבחון את נשיותה המתהווה.
בדומה לאופן בו כילדה קטנה, מדדה את בגדיה, נעליה ותכשיטיה של אמה והתנסתה בהליכות והתנהלות המתאימות לאישה בוגרת. כך למול המצלמה, במסגרת סדרת הצילומים לבת המצווה, מודדת הנערה הצעירה בגדים שונים, בודקת פוזות שונות ומתוודעת לכוח נשיותה. פעם היא נותנת ביטוי לילדה המשוחררת, המשחקת ופעם לנערה המתבגרת, הנשית - מפתה. מותר להשתטות, להחליף סגנונות, להבליט חלקי נשיות, להפנים ולהצניע, להיות רכה או עוצמתית.
המפגש מול המצלמה והצלמת/מטפלת הנוכחת, מאפשרים במה למשחק ולחקירה עצמית. ללא שיפוטיות, ללא מילים – רק חוויה והעצמה אישית.
 
סדרת צילומי בת המצווה מומלצת ולא רק למען תיעוד התקופה המרגשת בחיי הנערה הצעירה, כי אם כדרך נפלאה ומעודנת, לעיבוד חווית הנשיות, בצורה חיובית ומעצימה, אשר תישאר עם הנערה הצעירה, בתקופה בה דימוי עצמי חיובי הוא כל כך חשוב ומכונן להמשך חייה!